Kup teraz
kup teraz
Kup terazkup teraz

MENU:


Kociarze.pl
  • slide1
Lato w pełni - jak pomóc kotu?

Lato w pełni - jak pomóc kotu?

Autor: admin
Data dodania: 23.07.2010

Lato w pełni - jak pomóc kotu?

Autor: admin

Data dodania: 23.07.2010


Lato to czas upałów. Wysokie temperatury dokuczają nie tylko nam ludziom, ale także i naszym podopiecznym. Warto zatem poznać kilka sprawdzonych rad, które umilą życie naszemu pupilowi i pozwolą przetrwać ten gorący okres.

Pierwszą i niezwykle ważną zasadą jest to, że nie należy pozostawiać zwierzęcia bez dostępu do wody i świeżego powietrza. Karygodnym zachowaniem jest pozostawianie kociaka w zamkniętym samochodzie, który działa jak piecyk, gdyż temperatura wewnątrz pojazdu może dochodzić nawet do 70 stopni Celsjusza, co może doprowadzić do uduszenia, a nawet śmierci zwierzaka.

Poza tym kot powinien mieć stały dostęp do zimnej wody oraz miejsca nienasłonecznionego i chłodnego (np. kafelki na podłodze w łazience).

W celu schłodzenia powietrza można uruchomić wentylator, jednak nie bezpośrednio na kociaka, aby go nie przeziębić. Dobrym sposobem na schłodzenie powietrza jest także zraszanie czy spryskiwanie pomieszczeń chłodną wodą.

W znacznym stopniu pomaga także częste szczotkowanie futra naszego pupila oraz strzyżenie zwierząt długowłosych.

Jeśli nasz mruczek nie boi się wody można polać go kropelkami chłodnej wody, bądź w zasięgu kota położyć mokry ręcznik.

I pamiętajmy – długotrwałe przebywanie zwierzęcia na słońcu może doprowadzić do przegrzania, szoku termicznego czy udaru cieplnego. Jeśli zatem zaobserwujemy u naszego pupila niepokojące objawy należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza weterynarii w celu zasięgnięcia pomocy.

Powrót     ➝