Kup teraz
kup teraz
Kup terazkup teraz

MENU:

Kociarze.pl
  • slide1

Pies i kot

4 odpowiedzi

Zuza1001

1 kot

11.10.2010, 20:59

Pies i kot
angel angel
angel   04.11.2014, 13:28
Ja mam dwa psy (owczarki nieieckie - sunie) i trzy koty. Dwie koteczki były przyniesione do domu jako kociaki i nie były wrogo nastawione do psów,natomiast mój Maniuś był już dorosłym około 6 letnim, ciężko doświadczonym kocurkiem i on na początku mocno fukał na moje psy i bardzo się bał. Raz jedną sunię potraktował pazurem w nos jak go chciała powąchać, ale to był jedyny wrogi akcent. Ana (sunia) więcej nie próbowała go obwąchiwać, a i Maniuś z czasem zrozumiał, że te psy nie są wrogami, a wręcz przeciwnie. Teraz często śpią razem i bardzo się lubią :)
1000jezior 1000jezior
1000jezior   04.11.2014, 13:28
Popytaj bardziej doświadczonych, ale moje obserwacje i rozmowy z mądrzejszymi ode mnie doprowadziły do stwierdzenia, że kot żyjący na wolności (działka to nie mieszkanie) nie będzie szczęśliwy, jeśli mu tą wolność odbierzesz. Zastanów się, czy jeśli teraz miałabyś zamieszkać w obcym miejscu, jeśli nie masz na to ochoty - byłabyś szczęśliwa? On nie zna innego życia i działka jest dla niego domem. Ale zrobisz jak uważasz.
Zuza1001 Zuza1001
Zuza1001   04.11.2014, 13:28
mam psa w domu a kota na działce. Pies lubi bardzo moje kota ale jest problem z kotem kot syczy i drapie psa a w tym czasie pies się boi. czy jak bym wzięła kot do domu to jakoś by kot zaakceptował psa? 
Raunen Raunen
Raunen   04.11.2014, 13:28
Jeśli mowa o kocie, którego masz wpisanego w profilu to jest mody i bardzo prawdopodobne, że się przyzwyczai i zaakceptuje psa. Tylko powinnaś nadzorować na początku ich \"spotkania\". Pies jest zainteresowany i może zbyt nachalny co z pewnoscią irytuje kota. Z dorosłym byłby większy problem bo często jest tak, że koty mają nieprzyjemne wspomnienia związane z psami i wtedy bardzo cieżko im się przestawić.