Kup teraz
kup teraz
Kup terazkup teraz

MENU:

Kociarze.pl
  • slide1

Krosty na skórze kota...

3 odpowiedzi

JeannYine

1 kot

04.11.2014, 21:00

Zauwazyłam, że czasami kotek sie drapie a na skórze ma małe strupki (juz strupki, bo to coś rozdrapuje). Kotka była kąpana w specjalnym szamponie, jest regularnie szczepiona i odrobaczana. Jest to kot niewychodzący. Obserwowałam, czy to jakies pchły czy cos ale nic nie widac. Ma apetyt i energię więc nie wiem juz o co chodzi... Zna ktos taki przypadek?
altesz altesz
altesz   06.11.2014, 12:12
Nie spotkałam się z takim problemem.Może kot jest zestresowany i wtedy zaczyna się drapać.Obserwuj go,może coś w tym jest.Może szampon przeterminowany? A może za często go kąpiesz? Pewnie weterynarz pomoże,idź do niego.
olciak_17 olciak_17
olciak_17   18.11.2014, 13:19
Witam serdecznie, moja kotka też miała podobny problem i męczyliśmy się bardzo długo z tym. Apetyt dopisywał, a rany robiły się na szyi coraz większe gdyż ją swędziało i to rozdrapywała. Wygladała okropnie. Po długim leczeniu weterynaryjnym i próbach zmiany karmy, drapanie ustąpiło. Badań alergicznych nie wykonaliśmy ale drogą dedukcji okazało się ze jest to uczulenie na składnik karmy. Od tego czasu Dostaje karmę tylko z drobiu i wszsytko jest ok. Polecam powolne (ok4 tygodniowe ) zmiany karmy, nie podawac zadnych innych smakowyków tylko karme z kurczaka (jest to częste uczulenie u kotów jak stwiedziła nasza Pani weterynarz) i tylko w ten sposob można do tego dojsc nie wykonujac dodatkowych badań. Jeżeli podczas podawania nowej (karmy z kurczaka wyłącznie) karmy, drapanie nie będzie ustępowac (po ok. 2-3 tygodniach) należy przejśc do innego produktu (innej marki ale rownież kurczak). Nie podawac mokrych karm (podobno są bardziej uczulające). Tyle ode mnie, w naszym przypadku poskutkowało i kicia sie ma dobrze wszystko sie zagoiło jest zdrowym, radosnym kotem o pięknej sierści. Mam nadzieję że pomogłam
asia771 asia771
asia771   21.11.2014, 19:29
Czasami karma może uczulać i wtedy trzeba używać karmy typowo weterynaryjne. Ja mojej kotce podawała na koci łupież preparat Omegan.