Kup teraz
kup teraz
Kup terazkup teraz

MENU:

Kociarze.pl Menu główne
  • slide1

Zapalenie ucha u Feliksa

4 odpowiedzi

este777

1 kot

08.02.2017, 16:27

Witajcie serdecznie! Czy któryś kotek przechodził zapalenie ucha? Najprawdopodobniej Feluś zaraził się świerzbem od kotka podrzuconego do naszego domu. Byłam u weterynarza, przepisał lekarstwa za bagatela 150 zł. Stan kotka się poprawił. I tak zastanawiam się czy stosować dlaej maść, która nie sprawia mu żadnej przyjemności? Co o tym sądzicie? 

Buniaka Buniaka
Buniaka   14.02.2017, 19:33

A jakie długie leczenie zalecił weterynarz?

Buras miał świerzba. Nie wiem, jakiego mocnego, w każdym razie dostał u weta krople, raz drugi (i chyba trzeci), problem znikł. Kontroluję to, do tej pory nic się nie nawróciło.

Z drugiej strony kotka sąsiadów też miała to cholerstwo, powiedziałam weterynarzowi jaka jest sytuacja (sąsiedzi średnio zwracają uwagę na stan swoich mruczków), dał mi lek płynny w strzykawce. Dawka 2-3 krople do uchu raz na tydzie (zapłaciłam max 20zł). Co prawda męczyłam tym kotkę dłużej (świerz był uparty), ale teraz ucho wygląda okej.

este777 este777
este777   16.02.2017, 10:59

Witaj Buniaka weterynarz obejrzał ucho kotka i niby jest wszystko w porządku. Kotek niestety ma całą poklejoną sierść wokół uszu, myłam go delikatnie szmatką ale jednak sierść wygląda jak o zastosowaniu gliceryny. Zdrowia Buraskowi życzę. 

aniagda aniagda
aniagda   13.03.2017, 22:46

Witaj.Potluszczone i posklejane futerko samo się oczyszczanie tzn kotek z czasem myjąc się wyczyści.Bella miała zapalenie ucha z wyciekiem ale nie miała swierzbu. Stosowałam jej krople przez 10 dni i wszystko przeszło. A posklejane, tłuste futerko miała przez jakiś czas.

jona jona
jona   29.05.2017, 22:32

Możesz smarować uszy preparatem OtiHelp - Vetexpert. To emulsja do utrzymania i przywrócenia prawidłowej funkcji kanałów słuchowych. Może być stosowany w zakażeniach bakteryjnych i grzybiczych.

Powrót     ➝