Kup teraz
kup teraz
Kup terazkup teraz

MENU:

Kociarze.pl
  • slide1

Jak ważna jest karma

0 odpowiedzi

EwaL

1 kot

06.11.2018, 11:13

Drodzy Kociarze.

Pewnie to już wiecie, ale jednak napiszę, bo nie zaszkodzi. Dobór odpowiedniej karmy dla kota jest ważniejszy niż nam się wydaje. 

Mam kocurka. Ponad trzy lata temu wzięłam biedaka ze schroniska. Po kastracji zaczęłam go karmić Puriną dla kotów sterylizownaych. Jednak latem, skuszona promocją w sklepie kupiłam (zapas) innej karmy. Nie chcę tu robić antyreklamy, choć może powinnam ostrzec i napisać jej nazwę? W każdym razie po zmianie karmy kotu w uszach zaczęły się rozwijać pasożyty. Złożyło się to z naszym wyjazdem na wakacje i tymczasowym pobytem kota w innym miejcu, dlatego nie byliśmy pewni, czy to przez karmę. Kilka tygodni trwało leczenie. Na sczęście nie było to bolesne dla kota, ale jednak nieprzyjemne. Teraz jednak kot zachorował poważniej. Doszło u niego do zapachania cewki moczowej. Wytworzyły się w jego moczu kryształki (struwity), które uniemożliwiały wysiusianie się. Kot starsznie cierpiał. Próbowaliśmy rozpuścić je lekami. Nie pomogło. Skończyło się na zacewnikowaniu kota. Przed nami dalsze leczenie. Kot na szczęcie czuje się już lepiej, choć jeszcze nie możemy odetchnąć ponieważ dopiero po późniejszych badaniach okazę się, czy nie doszło do zatrucia organizmu. 

Zaoszczędziłam na karmie, wydałam na leczenie....