Kup teraz
kup teraz
Kup terazkup teraz

MENU:

Kociarze.pl
  • slide1

Niedowład tylnej kończyny

1 odpowiedzi

kolorowakrowa

0 kotów

23.08.2019, 16:50

witam, mam dwa kocięta podrzucone mi w wieku ok. 1 tygodnia. Karmione początkowo bebikiem, wystąpila biegunka, którą wyleczylam pastą od weta. Obecnie mają dwa miesiące i jedzą głównie gotowanego kurczaka. Nagle oba zaczeły kuleć. Często huśtały się na firankach i wczepywały się pazurkami, których nie mogły wyplątać. Pazurki przycięłam. Jeden kotek faktycznie trochę sobie pazurek naderwał. Myślałam, że z drugim kotkiem jest podobnie - zahaczyl pazurkiem, naciągnął łapkę i tyle. Niestety to trwa już od 3-4 dni, kotek bardzo mało chodzi, kuleje, tylnej łapki nie używa w ogóle. Nie wyglada ona jakoś inaczej, wydaje się być w porządku wizualnie. Często miauczy żałośnie i zaczynają drżeć mu te zdrowe łapki. Poza tym nieraz podczas głaskania po brzuszku potrafi zafuczeć, a nawet ugryźć, tak jakby także brzuszek go bolał.

Od dwóch dni tylko jedna kupa w kuwecie, więc podejrzewam, ze to własnie on się nie wypróżnia. Reasumując: utyka (nie staje na jednej tylnej łapce), często drżą mu te sprawne łatki (nie ta chora) i ma trudności z wypróżnieniem. Jak juz próbuje iśc to wygląda jak połamany. Nie bardzo miał skąd spaść, więc możliwość upadku raczej wykluczam. Co robić? 

test1_1 test1_1
test1_1   03.09.2019, 16:20
12345