Kup teraz
kup teraz
Kup terazkup teraz

MENU:


Kociarze.pl
  • slide1
Co powoduje cukrzycę u kotów i jakie są jej objawy?

Co powoduje cukrzycę u kotów i jakie są jej objawy?

Autor: Zespół kociarze.pl
Data dodania: 07.03.2018

Co powoduje cukrzycę u kotów i jakie są jej objawy?

Autor: Zespół kociarze.pl

Data dodania: 07.03.2018


Kocia cukrzyca - być może obiło Ci się o uszy, że koty również mogą chorować na cukrzycę. Czy jest to jednak ta sama choroba, która dotyka ludzi? Pod pewnymi względami tak! W obu przypadkach cukrzycę wywołuje niedobór insuliny, hormonu, który reguluje przyswajanie i wykorzystanie cukrów prostych w komórkach i tkankach organizmu, czy to kociego, czy ludzkiego. Szczególnie narażone na kocią cukrzycę są koty ze znaczną nadwagą, żyjące w przewlekłym stresie czy starsze.

Oto kilka objawów cukrzycy, na które należy zwrócić uwagę:

1. wzmożone głód i pragnienie

2. utrata wagi mimo jedzenia większych ilości pokarmu

3. częstsze oddawania moczu

 

Znaczenie zdrowej diety:

Na szczęście odpowiednie leki i dieta pozwolą Ci zapanować nad kocimi zaburzeniami. Na przełomie XX i  XXI wieku w laboratoriach PURINA® opracowano unikalną dietę dla kotów z cukrzycą, pozwalającą już na przestrzeni 1,5 miesiąca zmniejszyć podaż insuliny u ponad połowy chorujących kotów. Wystarczy jej przestrzegać. Zapytaj swojego lekarza weterynarii o karmę Purina® Pro Plan® Veterinary Diets DM.
Jeśli zauważysz u Twojego kota oznaki nadmiernego głodu lub wzmożonego pragnienia, powiązane z chudnięciem i częstszymi wizytami w kuwecie, bezzwłocznie skontaktuj się z lekarzem weterynarii.

 

Mamy nadzieję, że te wskazówki wyczulą Cię na symptomy możliwej cukrzycy u Twojego ulubieńca.

Powrót     ➝

Komentarze: