Kup teraz
kup teraz
Kup terazkup teraz

MENU:


Kociarze.pl
  • slide1

Porady Eksperta PURINA® ONE® dotyczące kotów

Poznaj Eksperta PURINA® ONE®.

Sybilla podzieli się z Tobą wiedzą na każdy temat, co pozwoli uczynić świat Twojego kota niezwykłym.

Od drobnych wskazówek, które pomogą Ci wprowadzić kota do nowego domu, aż po przydatne sugestie szkoleniowe i żywieniowe. Zapraszamy do kontaktu!

Nasz expert Sybilla

Sybilla
specjalista ds. żywienia

Absolwentka SGGW oraz Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, specjalista w dziedzinie żywienia zwierząt. Autorka licznych publikacji naukowych i poradnikowych. Wykładowca i szkoleniowiec - na co dzień pomaga właścicielom zwierząt w doborze zbilansowanego żywienia dla ich czworonożnych podopiecznych.

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi Zapytaj      ➝

 
Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nestlé Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa (dalej: „Administrator danych"). Powyższe dotyczy również innych danych, które zostaną zebrane od Pani/Pana w trakcie kontaktów Pani/Pana z Administratorem danych. Wszelkie żądania, pytania i wnioski dotyczące Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych przez Administratora danych lub związanych z nimi praw, należy kierować pisemnie na adres: Nestlé Polska S.A., ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa lub mailem na adres: data.privacy@pl.nestle.com. Dane kontaktowe do inspektora ochrony danych osobowych: DataProtectionOffice@nestle.com.

Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności Nestlé.
Ostatnie pytania zadane Sybilli

Czy zmienić karme

Pytanie: Witam. Jak w tytule czy zmienić karmę swojemu czworonoznemu przyjacielowi.? Mój kot ma już 8 lat od samego początku zjada się karma Purina one sterilcat z wołowina. Wyczytałam że ta karma jest do 7 roku życia czworonoga. Czy teraz powinnam przerzucić go na coś innego czy pozostać przy steril?? Największy problem jest w tym ę przy zmianach na inną karmę przy próbach mieszania i tak mój zwierzak zawsze wygrzebywal ziarenka puriny a gdy dostawał cokolwiek innego potrafił się godzić.. Więc nie wiem co robić. Proszę o odpowiedz

zobacz odpowiedź
Odpowiedź:

Karmy dla kotów starszych mają za zadanie wspomóc dojrzewający organizm kota w kilku obszarach. Przede wszystkim chroni przed nadwagą, oraz większym ryzykiem chorób układu moczowego. Wszystkie te właściwości posiada także Purina® ONE Sterilised tak więc jeśli Pani kot preferuje tę karmę, to nie ma przeciwskazań aby nadal była ona podstawą jego żywienia. Karma jest pełnoporcjowa i dostarcza wszystkie niezbędne składniki odżywcze potrzebne także dojrzałemu kotu, jednocześnie dbając o jego masę ciała. Jeśli zauważy Pani, że kot ma większą tendencję do tycia z wiekiem, może Pani zredukować dzienną porcje o 10%. Ważne aby Pani kot jadł karmę, która mu smakuje oraz służy.

kot sika do poscieli

Pytanie: Witam! Mam kotkę, która pomimo czystej kuwety, gdzie załatwia kupkę tylko to sika mi do pościeli. Stosowałam już odstraszacze firmy benek ale nie pomogło. W listopadzie będzie mieć 7 miesięcy u mnie jest od sierpnia. Fajna, milutka, bardzo przymilna. Co mam zrobić?

zobacz odpowiedź
Odpowiedź:

W takiej sytuacji kluczowe jest wykluczenie choroby u kota. Proszę niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii, dobrze byłoby ze złapaną próbką moczu (np. na folie spożywczą rozłożoną na pościeli lub w kuwecie czasem można złapać próbkę).

Ale najważniejsze to udać się do lekarza, który na podstawie badań stwierdzi czy kot jest na pewno zdrowy.