Kup teraz
kup teraz
Kup terazkup teraz

MENU:


Kociarze.pl
  • slide1

Porady Eksperta PURINA® ONE® dotyczące kotów

Poznaj Eksperta PURINA® ONE®.

Sybilla podzieli się z Tobą wiedzą na każdy temat, co pozwoli uczynić świat Twojego kota niezwykłym.

Od drobnych wskazówek, które pomogą Ci wprowadzić kota do nowego domu, aż po przydatne sugestie szkoleniowe i żywieniowe. Zapraszamy do kontaktu!

Nasz expert Sybilla

Sybilla
specjalista ds. żywienia

Absolwentka SGGW oraz Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, specjalista w dziedzinie żywienia zwierząt. Autorka licznych publikacji naukowych i poradnikowych. Wykładowca i szkoleniowiec - na co dzień pomaga właścicielom zwierząt w doborze zbilansowanego żywienia dla ich czworonożnych podopiecznych.

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi Zapytaj      ➝

 
Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Nestlé Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa (dalej: „Administrator danych"). Powyższe dotyczy również innych danych, które zostaną zebrane od Pani/Pana w trakcie kontaktów Pani/Pana z Administratorem danych. Wszelkie żądania, pytania i wnioski dotyczące Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych przez Administratora danych lub związanych z nimi praw, należy kierować pisemnie na adres: Nestlé Polska S.A., ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa lub mailem na adres: data.privacy@pl.nestle.com. Dane kontaktowe do inspektora ochrony danych osobowych: DataProtectionOffice@nestle.com.

Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką Prywatności Nestlé.
Ostatnie pytania zadane Sybilli

Kołtuny persa

Pytanie: Witam, przygarnęłam miesiąc temu 6letniego persa. Niestety był trochę zaniedbany i miał kołtuny... Wykąpałam go i czeszę codziennie szczotkami, ale mam wrażenie, że niewiele to daje, bo kołtuny się powiększają, a ja nie jestem w stanie ich rozczesać, gdyż są przy samej skórze.. Nie potrafię sobie z nimi poradzić, co w takiej sytuacji zrobić? Istnieją jakieś dobre preparaty wspomagające wyczesywanie sierści?

zobacz odpowiedź
Odpowiedź:

Pielęgnacja sierści u kota długowłosego to bardzo poważna sprawa. W przypadku kotów długowłosych konieczne jest codzienne czesanie gdy nie ma żadnych kołtunów. W momencie gdy kot już ma kołtuny i od dłuższego czasu nie udaje się ich rozplątać (od skóry), mogą zacząć tworzyć się filce a skóra pod nimi może ulec zaparzeniu. Jak najszybciej zadziałaj, aby pod filcem nie rozwinęła się choroba skóry, bo wtedy Twój kot może cierpieć. W takiej sytuacji może pomóc wyłącznie ekspert kociego fryzjerstwa, nazywany groomerem. Poszukaj specjalisty w swojej okolicy i poproś o pomoc. Możliwe że konieczne będzie obcięcie kota na krótko. Specjalista pomoże też dobrać Ci odpowiednie kosmetyki, oraz narzędzia do pielęgnacji kociej sierści.

 

Agresywny kot

Pytanie: Witam kociarze. Mam ponad rok kota. Adoptowałem go ze schroniska jak miał 3 miesiące. Kot jest bardzo słodki, ale agresywny. Gryzie, drapie. Jak weźmie się go na ręce to wyrywa się jak poparzony. Często podczas głaskania jest miły i mu się to podoba, a po chwili zacznie mnie gryźć bez powodu. Zawsze musi mieć ostatnie zdanie(cios). Jak zaczyna atakować dostanie lekkiego klapsa i się na chwile uspokoi, a potem skrada się i mnie ugryzie, albo udrapnie.(Niekiedy po 1 min od klapsa, a niekiedy nawet po 2 godzinach). Gdy miał rok został wykastrowany. Co zrobić, aby kot się ogarnął ?

zobacz odpowiedź
Odpowiedź:

Dzień dobry, w takiej sytuacji rekomendujemy niezwłoczny kontakt z behawiorystą, który na podstawie wywiadu zaproponuje roziwązanie problemu. Prosze pamiętać, że stosowanie przemocy w formie klapsów niestety nie jest drogą do rozwiązania problemu.

Kot sika kiedy zostaje sam w domu

Pytanie: Kot ma 4 lata i od prawie dwóch lat sika jak tylko zostanie sam w domu. Byłam u weterynarzy wielu i miał wszystkie możliwe badania, usg, nerek, moczu, krwi. Brał nawet leki psychotropowe na wyciszenie. Nie pomaga spray ani obroża z feromonami matczynymi ani spray odstraszający. Kot nie jest lękliwy ani zestresowany jak jestem w domu to nie ma żadnego problemu a jak wychodzę to po powrocie dramat. Jestem bezradna :(

zobacz odpowiedź
Odpowiedź:

Dzień dobry, niestety nie jesteśmy w stanie udzielić porady, gdyż tego typu problemy może rozwiązać tylko dobry behawiorysta po postawieniu rozpoznania. Nie rekomendujemy podawania czy stosowania środków uspokajających, zarówno tych na receptę jak i bez, bez rozpoznania problemu – gdyż jak pokazują badania działania takie wykazują tylko 20% skuteczności w takiej sytuacji.

Konieczne jest spotkanie z doświadczonym i dyplomowanym specjalistą zachowań zwierząt, który dokładnie rozpozna sytuację. Możliwe, że zleci dodatkowe badania np. badające funkcje tarczycy czy nadnerczy, a także zmodyfikuje środowisko kota i zaleci meble i zabawki wzbogacające środowisko kota. Odezwij się do nas bezpośrednio – damy Ci namiary na polecanego przez nas specjalistę z Twojej okolicy. (kontakt@kociarze.pl)

Mamy nadzieję, że wkrótce uda Ci się poprawić dobrostan Twojego kota i Twój.

sucha karma

Pytanie: Witam, mam pytanie. Mam kotkę, która skończyła 1 roczek i do tej pory jadła suchą karmę purinkę dla kociąt. Jaka byłaby teraz najlepsza dla niej (chodzi o zastępstwo poprzedniej)? Z powazaniem.

zobacz odpowiedź
Odpowiedź:

Bardzo się cieszymy, że Twój kotek zdrowo rośnie. Po ukończeniu roku polecana jest każda karma dla dorosłych kotów,  z oznaczeniem PURINA® ONE® Adult /Sensitive/Indoor/Sterilcat czy Dual Nature, może być śmiało podawana Twojemu kotu. Niektóre z nich mają dodatkowe funkcje np. PURINA® ONE® Coat & Hairball jest polecana kotom z bujną, długą sierścią i wspomaga pozbywanie się kul włosowych.

Zobacz naszą pełną ofertę i dopasuj do potrzeb i preferencji swojego kota na podstawie informacji które znajdziesz tu: https://www.kociarze.pl/produkty.